KARABÜK EFLANİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Fuat GÜREL'den Eflani Ziyareti

Valimiz Sayın Fuat GÜREL'den Eflani Ziyareti

29-07-202029-07-202029-07-202029-07-202029-07-202029-07-202029-07-202029-07-2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           Valimiz Sayın Fuat GÜREL beraberinde Eflani Kaymakamı Burak ÖZ, İl Emniyet Müdürü Sırrı TUĞ, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Sefa YILMAZ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Erdal ÜNGÖREN ile birlikte ilçemizde  yapımı devam eden 8 Derslikli Eflani İmam Hatip Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulundu. 

 

        Yapım çalışmalarında son aşamaya gelinen ve 2020-2021 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmesi planlanan Eflani İmam Hatip Ortaokulunda incelemelerde bulunan Sayın Valimiz firma yetkililerden inşaatların son durumu ve fiziki gerçekleşme oranı hakkında bilgi aldı. Bilgi aldığı firma yetkililerinden, inşaatın hızlı bir şekilde tamamlanarak, sözleşmede belirtilen sürelerde teslim edilmesini istedi.

 

         İnşaat ziyaretinin ardından Sayın Valimiz ve beraberindeki heyet Şehit Alişen Korkut Ortaokuluna geçerek İstanbul Eflanililer Derneği (EF-DER) tarafından yaptırılan müzik sınıfının açılışını gerçekleştirdi. Ziyarette İstanbul Ef-Der Başkanı Abdullah ADATEPE ile Yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

 

          Ziyaret kapsamında yaptığı açıklamada Sayın Valimiz: "İstanbul Eflanililer Derneği Başkanı Abdullah Adatepe ve Yönetim Kurulu üyeleri Eflani Şehit Alişen Korkut Ortaokulunda bulunan bir sınıfımızın tefrişatını tamamlamışlar ve alt yapısını oluşturmuşlar. İnşallah yeni eğitim-öğretim yılında çocuklarımız belki birçok ilde, okulda olmayan bir müzik sınıfına kavuşmuş olacaklar. Buradan İstanbul'a ekmeklerinin peşine giden ve kendi memleketlerini unutmayarak buralara yardım ve yatırım yapan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Geçen sene 15 öğrencimize burs veren Ef-Der inşallah önümüzdeki sezon itibariyle de 25 öğrenciye aylık 400 lira burs vermeye devam edecekler. İlimizde kalan vatandaşlarımız kendi memleketlerine hizmet ederken, buraları ayakta tutarken, ekmeklerinin peşinde başka illere giden oralara yerleşen hemşerilerimizi de buraları unutmamışlar. Çocuklarımızdan da bu kadar emek ve gayretin sonucunda çalışmalarını istiyoruz. Buralarda okuyarak güzel yerlere gelmelerini ve memleketimizin yönetiminde yer almalarını ümit ediyoruz. İstanbul Ef-Der Başkanı ve Yönetimi başta olmak üzere İstanbul'daki hemşerilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

          İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÇELEBİ ilçemize ziyarette bulunn sayın valimize ve diğer katılımcılara ilçemizin eğitim-öğretim durumu hakkında açıkalamalarda bulunarak yapılan çalışmaları anlattı. Açılış töreninin ardından ziyaretçiler ilçemizden ayrıldılar. 

Hükümet Konağı Kat. 4 Eflani/KARABÜK - 0(370) 461 21 82

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.