KARABÜK EFLANİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ ALİMOĞLU İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Karabük Valisi Sayın Orhan Alimoğlu ilçemizi ziyaret etti.
VALİ ALİMOĞLU İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Karabük Valisi Sayın Orhan Alimoğlu yapımı tamamlanan Tarihi Taşhan´ın açılışı ve incelemelerde bulunmak üzere ilçemizi ziyaret etti. Taşhan´ın açılışına İl Garnizon Komutanı J. K. Albay Samit Tokmak, Karabük Üniversitesi Rektörü Burhanettin Uysal, Vali Yardımcısı Yunus Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever,Kaymakam Tolga Özdemir, Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım ve Meclis Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Daire Müdürleri, TSO Başkanı Sedat Namal, Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sever, İlçe Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
      Törende açılış konuşması Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul tarafından yapıldı. İlçe Kaymakamı Sayın Tolga Özdemir yaptığı konuşmasında Eflani´de tarihi eserlerleraçısından zengin bir ilçe olduğunu belirterek bu eserlere sahip çıkılmasının önemini anlattı. Vali Alimoğlu konuşmasında Eflani’nin sakin, huzurlu ve insana ferahlık veren bir ilçemiz olduğunu ifade ederek , “Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız güler yüzlü, ahenkli çalışıyorlar. Eflani tarihi kökleri sağlam bir ilçemiz. Şimdi sıra bizde, bundan sonra yapılacaklar bizlere ait ama bir yerin gelişmesinin temel şartlarından birisi genç, canlı bir nüfus. İşi insanlar yapar, yeterli nüfus olmadığı zaman bütün işler zorlaşır bu sefer başkasına muhtaç olursun, bir sürü zorluk çıkar. Taşhan yapılalı yüz otuz, yüz kırk sene olmuş, bu tarihi kökler şunu gösteriyor, bir şey iyi yapılırsa, güzel yapılırsa çok eskimiyor. Taşhan terk ettiğimiz için yıkılmış ama Belediye Başkanımız kadirşinaslık göstermiş ve yeniden bu eseri canlandırmış. Tarihi Taşhanın yeniden canlanmasında emeği geçen önceki valimize, kaymakamımıza, belediye başkanımıza, kalkınma ajansımıza teşekkür ederim” dedi. Açılış konuşmalarının ardından Vali Orhan Alimoğlu ve beraberindeki heyet restore edilerek yeniden canlandırılan Taşhan’ın açılış kurdelesini kestiler ve Taşhan’ı gezdiler.

      Taşhan açılış programı sonrasında Vali Orhan Alimoğlu ve beraberindeki heyet Eflani Cember Bezi Atölyesini ziyaret ettiler ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldılar. Çember Bezi Atölyesi ziyareti sonrası Demirli Köyünde bulunan Küre-i Hadid Camisinde incelemelerde bulunan Vali Orhan Alimoğlu Ortakçı Göletinde incelemeler yaparak Eflani Kaymakamı Tolga Özdemir’den göl çevresine yapılacak olan tesisler hakkında bilgi aldı. Eflani Öğretmenevi incelemesinin ardından Eflani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda öğrenciler ile bir araya gelen Vali Orhan Alimoğlu öğrenciler ile kısa süre sohbet ederek kitap hediye etti. Eflani Kaymakamlığı çıkışında öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali Orhan Alimoğlu daha sonra Eflani ziyaretini tamamlayarak ilçeden ayrıldı.

Hükümet Konağı Kat. 4 Eflani/KARABÜK - 0(370) 461 21 82

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.